W ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości do naszej szkoły zakupiliśmy:
-
w roku 2021:
-
drukarkę 3D wraz z akcesoriami, filament, aparat fotograficzny z akcesoriami, gimbal, oświetlenie do realizacji nagrań, mikrofon kierunkowy z akcesoriami nagrań, mikroport z akcesoriami, statyw z akcesoriami, mikrofon kierunkowy z akcesoriami, stację lutująco-rozlutowującą za pomocą gorącego powietrza, szafa rack, nagłośnienie korytarzy, konsola/mikser dźwięku z akcesoriami.
-
Powyższe sprzęty i pomoce wykorzystujemy podczas lekcji informatyki, fizyki, chemii, jak również na zajęciach w świetlicy szkolnej, imprezach szkolnych oraz zajęciach pozalekcyjnych.
-
W roku 2022:
-
do sali przyrodniczej: meble oraz pomoce dydaktyczne: mikroskopy, globusy, model mózgu, korpus z głową, geograficzne memory – lądy i oceany, drewniane stemple – kontynenty, LaboLab – pogoda i klimat, model człowieka (model anatomiczny);
-
do sali plastycznej: meble, suszarki plastyczne, pojemniki, szafa plexi
-
nagłośnienie sali gimnastycznej: kolumny głośnikowe I-Vox 130, mikser Yamaha, końcówki mocy Orion/GT Up02, cyfrowy procesor dźwięku DBX, szafę rack 19” kątowa 12U, okablowanie sali, mikrofon bezprzewodowy podwójny, kabel audio mini jack – jack, Di BOX pasywny, akumulator ACU 4xAA, kabel zasilający 230V;
-
oraz inne urządzenia wspomagające i urozmaicające pracę z uczniami.
-
Powyższe sprzęty i pomoce wykorzystujemy podczas lekcji plastyki, techniki, fizyki, chemii, biologii, geografii i przyrody, jak również na zajęciach w świetlicy szkolnej, imprezach szkolnych oraz zajęciach pozalekcyjnych.
Źródło finansowania:
Program jest finansowany z środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, w postaci środków finansowych, dla jednostek samorządu terytorialnego będących organami prowadzącymi publiczne szkoły podstawowe dla dzieci i młodzieży lub publiczne szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej.
Program realizowany jest na podstawie Uchwały nr 129 Rady Ministrów z dnia 29 września 2021 r. w sprawie wsparcia na realizację inwestycyjnych zadań jednostek samorządu terytorialnego polegających na rozwijaniu szkolnej infrastruktury – „Laboratoria przyszłości”.
Opis programu:
W ramach programu Laboratoria Przyszłości wsparcie może być przeznaczone na zakup wyposażenia stanowisk do pracy narzędziowej, sprzętu, narzędzi, elektronarzędzi, materiałów, innych przedmiotów i pomocy służących rozwijaniu umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży.
Środki finansowe otrzymane w ramach programu: Gmina Wrocław w ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymała wsparcie w postaci środków finansowych w łącznej wysokości 13 244 480 zł. Organy prowadzące szkoły są obowiązane do wydatkowania otrzymanego wsparcia w terminie do dnia 31 sierpnia 2022 r.
Zobacz, jak wykorzystujemy sprzęt zakupiony w ramach programu podczas zajęć lekcyjnych i innych szkolnych wydarzeń.
21 września, podczas lekcji przyrody i biologii, przeprowadziliśmy zajęcia z użyciem mikroskopów zakupionych w ramach programu #Laboratoriaprzyszłości.
Dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach programu Laboratoria Przyszłości mamy możliwość nagrywania i nagłaśniania naszych imprez okolicznościowych. 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości mogliśmy nagłośnić i nagrać to wydarzenie.
Więcej o nim przeczytasz tutaj.
W ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości otrzymaliśmy różnego rodzaju sprzęt, w tym wyposażenie szkolnego radiowęzła. Jego inauguracja odbyła się 7 października 2022 r.
Więcej o tym wydarzeniu pisaliśmy tutaj.
Dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości możemy realizować nasze Wiadomości z Grochowej.
27.02.2023 r. klasy IV i VIII odbyły lekcje z wykorzystaniem drukarki 3D. Zajęcia te odbyły się w ramach lekcji informatyki. Na lekcjach tych uczyliśmy się obsługi drukarki 3D. Następnym krokiem było wprowadzenie do obsługi i konfiguracji programu Skriware. Jego zadaniem jest przerabianie trójwymiarowego modelu na warstwy i wygenerowanie poleceń dla drukarki 3D. Po zapoznaniu z drukarką i oprogramowaniem uczniowie przeszli do wyboru i tworzenia projektów na drukarkę. Efekty ich pracy zobaczymy już wkrótce.