rysunek książki

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. My zaprosiliśmy społeczność SP 43 do wspólnego świętowania już w środę 28 września 2022 r.

Hasło przewodnie brzmiało: „Książka nie ryba, ma głos!”

Program tego dnia był bardzo bogaty. Głośne czytanie przez młodzież klas 8 Czerwonego Kapturka rozpoczęło świętowanie. A potem uczniowie klas starszych czytali bajki uczniom klas młodszych, nauczyciele czytali uczniom podczas lekcji, a wychowawcy świetlicy swoim wychowankom podczas zajęć. Słuchaliśmy tekstów w języku polskim, ale była możliwość posłuchania utworów w języku ukraińskim i angielskim.

Główną atrakcją tego dnia było wysłuchanie bajki „Dlaczego woda morska jest słona?” w interpretacji p. dyr. Moniki Radziwon i naszego wyjątkowego gościa – przyjaciela naszej szkoły – p. Jerzego Skoczylasa.

To był wspaniały dzień, w którym najważniejsza była… książka. Zachęcamy wszystkich do czytania przez cały rok.

Więcej o tym wydarzeniu TUTAJ.