Opieka w świetlicy realizowana jest w godz. 630 – 1700.

Zgodnie z Regulaminem Świetlicy Szkolnej w dniu zakończenia roku szkolnego świetlica jest czynna do godz. 13:00.

 

 

 

 

 

Karty zapisu dzieci są dostępne poniżej a także na dyżurce szkolnej.

Karta zapisu do świetlicy powinny być wypełnione czytelnie.

Wypełnioną kartę zapisu powinien mieć każdy uczeń przebywający w świetlicy.

Karta zapisu do świetlicy obowiązuje w danym roku szkolnym. W związku z tym na nowo wypełniają ją rodzice wszystkich uczniów uczęszczających do świetlicy – także ci, których dzieci chodziły do świetlicy w poprzednich latach.

Karta zapisu do świetlicy

Zgoda na samodzielny powrót dziecka do domu

Upoważnienie do odbioru dziecka ze świetlicy

Regulamin świetlicy

 

W świetlicy dzieci mogą odpocząć, oczekiwać na zajęcia dodatkowe, zjeść gorący posiłek w stołówce szkolnej, odrobić lekcje pod nadzorem i z pomocą wychowawców.

Uzupełniając ofertę edukacyjną szkoły, świetlica proponuje dzieciom rozwijanie zainteresowań i umiejętności poprzez szeroki wachlarz zajęć plastycznych, muzycznych i ruchowych. Ważne miejsce w działaniach wychowawczych zajmują zagadnienia związane z kultywowaniem tradycji i zwyczajów ludowych oraz patriotyzmem. Rozwijanie sprawności społecznych realizowane jest poprzez zajęcia integracyjne z elementami psychoedukacji i socjoterapii, gry i zabawy przeciwdziałające agresji oraz ćwiczenia relaksacyjne.

Stałą imprezą świetlicy szkolnej jest pasowanie wychowanka na „Świetlika”, symbolizującego światełko niesienia pomocy drugiemu koledze, szczególnie niepełnosprawnemu.

 

W świetlicy szkolnej pracują następujący nauczyciele:

  • Hanna Sawicka
  • Joanna Agacka
  • Aleksandra Stelmach
  • Zuzanna Urban
  • Katarzyna Kowalska
  • Żanna Grigorjeva
  • Katarzyna Przybyszewska
  • Danuta Wojtak
  • Krystyna Szkatulnik

Wydarzenia aktualne

Niech żyją wakacje!

Zbliżają się wakacje, najlepszy czas dla każdego ucznia. Życzymy wszystkim świetliczakom i ich rodzicom udanego i bezpiecznego letniego wypoczynku.  

Wiwat, 3 maja!

Majowe święta w świetlicy są kolorowe. Uczestniczymy w uroczystym apelu, rozmawiamy o Konstytucji majowej i tej obowiązującej obecnie. Robimy kotyliony i flagi polskie, oglądamy filmy edukacyjne na ten temat. W […]

Świetliczaki są eko

W świetlicy uczymy się recyklingu, segregowania śmieci, oglądamy filmy edukacyjne o ekologii, robimy ciekawe prace plastyczne aby utrwalić zdobyte wiadomości. Dzieci zrobiły własne kosze na śmieci z materiałów wtórnych. Chrońmy […]

Świetlica to niezły kosmos

W świetlicy rozwijamy zdolności i zainteresowania. Mamy własny kosmos! 🙂  

Jedz zdrowo!

W naszej świetlicy przeżywamy Tydzień zdrowego żywienia. Oglądamy filmy edukacyjne, robimy plakaty, prace plastyczne, rozwiązujemy krzyżówki tematyczne.       Odbyły się też warsztaty na których dzieci z klas drugich […]

Wesołych Świąt!

To szczególne święta. Czas radości i odrodzenia. Życzymy dużo słońca, smacznego jajka oraz mokrego dyngusa. Z okazji Świąt Wielkanocnych świetliczaki składają wszystkim serdeczne życzenia.    

Niezłe wianki

Podsumowaliśmy wyniki konkursu Wianek Pani Wiosny. Wszystkie prace były piękne i starannie wykonane. Wyróżnionych zostało dziewięć wianków, wyniki podaliśmy na Librusie.       Na to spotkanie przygotowane zostały Marzanny, […]

Wiosno, czekamy!

Świetliczaki nie mogą doczekać się wiosny. Założyły więc wiosenny ogródek. Rosną nam rzeżucha, szczypiorek i fasolka.  

Niech się święci 8 marca

Wszystkim dziewczynom małym i dużym świetliczaki składają serdeczne życzenia z okazji Dnia Kobiet. Przesyłają też własnoręcznie zrobione kwiaty i pudełeczka na cukierki. Wszystkiego najlepszego!    

W świetlicy już przedwiośnie

Robimy prace plastyczne, aby zachęcić Panią Wiosnę do szybkiego przybycia.