Kilka dni temu – 18 kwietnia – uczniowie ósmych klas naszej szkoły mieli wyjątkową okazję zapoznać się z historią i architekturą modernizmu oraz niemiecką spuścizną kulturalną podczas wizyty na wzorcowym osiedlu wystawowym WUWA. Ta niezwykła podróż po przeszłości i kulturze dostarczyła uczniom niezapomnianych doświadczeń oraz wzbogaciła ich zrozumienie dziedzictwa miasta.

WUWA, skrót od Wohnungs- und Werkraumausstellung (Wystawa mieszkania i miejsca pracy), to kompleks mieszkaniowy zlokalizowany we Wrocławiu, który powstał w roku 1929. Jest on jednym z najbardziej znaczących przykładów architektury modernistycznej w Polsce oraz świadectwem wpływu niemieckiej kultury na rozwój urbanistyczny tego regionu.
Podczas wizyty uczniowie mieli okazję podziwiać różnorodne formy architektoniczne reprezentowane przez budynki WUWA, sąsiadujące z wrocławskim parkiem Szczytnickim.
Jednym z kluczowych celów wizyty było również zadanie na orientację w terenie, które wymagało od uczniów wykorzystania zdolności obserwacji i dedukcji oraz pracy z mapą. Zadanie to nie tylko rozwijało ich umiejętności poznawcze, ale także zachęcało do aktywnego uczestnictwa w procesie poznawania nowo poznanego otoczenia o dużych walorach edukacyjnych.

Wizyta na osiedlu WUWA była nie tylko lekcją historii i architektury, ale także inspirującym doświadczeniem kulturowym, które poszerzyło horyzonty uczniów i zachęciło ich do dalszego odkrywania dziedzictwa swojego miasta oraz świata wokół nich.