Drodzy Rodzice,

przypominamy o współpracy naszej szkoły w ramach „Programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń psychicznych, w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom dla dzieci i młodzieży na terenie województwa dolnośląskiego – RAZEM ŁATWIEJ”. Program skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 10-19 lat, które doświadczają smutku, samotności, myśli samobójczych, czy też kryzysu psychicznego.

W ramach programu zostanie uruchomiony specjalny numer telefonu do rejestracji uczestników. Podczas rozmowy telefonicznej, wykwalifikowany pracownik infolinii, przeprowadzi z Państwem triage diagnostyczny, który będzie oceniał potrzeby pacjenta oraz określał dalszą ścieżkę pomocy. Następnie informacje o pacjencie przekazywane są do zespołu diagnostycznego oraz wyznaczany jest termin i miejsce badania. Badanie diagnostyczne trwa 1,5 godziny, maksymalnie po 3 sesjach diagnostycznych powinna zostać postawiona diagnoza oraz określone dalsze wskazania terapeutyczne. Do czasu objęcia dziecka pomocą świadczoną przez przychodnię lub szpital pacjent pozostaje pod opieką zespołu wspierającego. Oferta jest całkowicie bezpłatna, program realizowany jest z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w latach 2023-2025.

Zachęcamy do kontaktu poprzez bezpłatną infolinię: +48 800 805 600

Szczegółowe informacje oraz materiały graficzne TUTAJ.