25 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 43 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kaczmarka odbył się egzamin na kartę rowerową.

Uczniowie zdawali egzamin teoretyczny i praktyczny. Funkcjonariusze Straży Miejskiej we Wrocławiu pełnili honorową funkcję oraz pomagali organizatorom w przeprowadzeniu tego przedsięwzięcia.

Do egzaminu przystąpiła duża grupa uczniów. Cieszy fakt, że wielu z nich zdało egzamin.
Dzięki egzaminowi na kartę rowerową uczniowie zdobyli swoje pierwsze prawo jazdy. Są świadomymi uczestnikami ruchu drogowego.

Uczniowie zdobywali wiedzę podczas lekcji techniki oraz korzystali z materiałów dzięki uczestnictwu w projekcie Rowerowa Szkoła Aktywności Mobilnej i Wrocławskiej Kampanii Rowerowej.