rysunek książki

W piątek 10 lutego 2023 r. odbyło się Pasowanie na Czytelnika uczniów oddziału przygotowawczego naszej szkoły.  Celem pasowania było  zachęcenie dzieci do wypożyczania książek z biblioteki szkolnej, rozwijanie umiejętności czytania i umożliwienie miłego spędzania czasu wolnego.

Starsze koleżanki  wprowadziły przyszłych czytelników w świat bajek, baśni i legend, a pani  Paulina Szpargała oprowadziła dzieci po bibliotece i zapoznała z zasadami korzystania z księgozbioru, w którym  znajdują się również książki w języku ukraińskim i angielskim. Pani Krystyna Żeburska dokonała uroczystego pasowania, zaraz po tym,  jak każdy uczeń złożył uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będzie szanował książki.

Od tej pory dzieci z oddziału przygotowawczego mogą odwiedzać bibliotekę, by przenieść się w świat przygód i fantazji oraz poznać nowych bohaterów książek.

 

Zobacz więcej